20 července 2011

Ale které jsou ty originály? 2.díl

Bodré podoledne,
Přichůzím s dalším dílem. Dnes to bude, jak jsem minule psal o stavbě kavárny Reného Artoise která stoji uprostřed francouzské vesnice Nouvion. Také se dozvíte něco o výrobě a malbě dlažby. Takže dejme se do toho.

Takhle vypadala kavárna v první sérii a tak ji budu mít i já. Nebude to úplně přesné, ale asi tak nějak bych si to představoval. Odlišnosti kavárny v jednotlivých sériích seriálu probereme v dalších dílech. Tuto diorámu jsem připravoval už déle než rok, a za tu dobu jsem promyslel jak všechno umístím, jestli si kavárnu vyrobím sám, nebo se mám raději rozhodnout pro nějaký komerční výrobek... Nakonec jsem rád že jsem před tím rokem diorámu neudělal, protože od té doby se moje modelářské schopnosti o dost zlepšily, takže teď už se tolik nebojím že bych tento skvělý seriál nějak poškodil mou špatnou dovedností.

Před zahájením stavby se trochu pobavíme!
A zde je moje verze Reného kavárny. Myslím že se budete divit až zjistíte z čeho je vyrobená. Čekali jste sádru? Tak na tu zapomeňte!
Pohled zevnitř. Zatím to není nic moc.
Tmel je vždy zapotřebí. Hlavně když něco dělám já.
Přetmelení jemných propadlin a rýh surfacery 500 a 1000.
A zde můžete vidět použitý materiál: základem jsou 2 tenké polystyrénové destičky, které jsem oblepil kartonem. Někteté nedokonalosti jsem tmelil tmelem Plasto firmy Revell, jiné zase syntetickou béžovou Revellkou. Milliput byl použit k zarovnámí futer v interiéru. Po zaschnutí toho všeho jsem kavárnu ještě přetmelil Surfacery, a nakonec se po zabroušení ještě ujistil že je vše v pořádku nástřikem bílé Revellky. Celou kavárnu jsem lepil výhradné vteřinovými lepidly Loctite.
Obrubník, který můžete vidět v úvodní fotografii ze seriálu vlevo dole u kavárny. Květináče i obrubník jsou vymodelovány z navzduchu schnoucí hlíny. Párátko zatím zastupuje truhlík který ještě nemám.
Zkusmé rozložení všech součástí diorámy. Takhle jsem si to představoval. Dlažba je vyryta jehlami do plátu ztuhlé navzduchuschnoucí hlíny. Seženete ve všech papírnictvích i uměleckých potřebách.
Figurky, zatím neprozradím kdo je kdo a co se tam děje. U některých je asi jasné kdo je, že ano?
Tady prozradím že se jedná o poručíka Grubera a jeho tančík.
Detail kostek.
Nástřik Stalingradskou směsí, kterou jsem místy zesvětloval pro rozbití jednolitosti povrchu.
Neutral wash firmy Mig productions.
Tečkování oleji.
Následovalo jak jinak než rozmytí teček do plochy.
Vytažení jednotlivých kostek. Velkých kontrastů se v této fázi nebojte, za okamžik skoro nebudou vidět.
S nabarvenou ulicí vypadá dioráma úplně jinak. Němčoura ve dveřích si odmyslete, zastupuje tam Yvette.
Podstavec se zakreslenou polohou kavárny.
Natřený a s přiepenou dlažbou.
Všimněte si prorůstající trávy mezi kostkami. Napodobil jsem ji washem olivovou zelenou olejovkou Umton.
Zkoušaka s kavárnou.
Co bude příště se s jistotou říct neodvážím, ale asi barvení Sd.Kfz. 222 tedy tančíku poručíka Grubera. Ale žádný nový nátěr to nebude. Ten už dostal pěkně do těla.

Žádné komentáře:

Okomentovat